Bp Marian Florczyk na spotkaniu Apostolatu Maryjnego

W sobotę, 25 stycznia 2020 r. w Bielinach odbyło się Diecezjalne Spotkanie Apostolatu Maryjnego, któremu przewodniczył bp Marian Florczyk – od wielu lat związany z tą grupą modlitewną.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 10.00, której przewodniczył bp Marian Florczyk. Homilię wygłosił ks. dr Jan Jagiełka – dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie, który od 16 lat jest rekolekcjonistą Apostolatu w naszej diecezji. Mszę św. koncelebrowali księża - opiekunowie Apostolatu Maryjnego, którzy przybyli do Bielin razem z grupami ze swoich parafii.

Po Mszy św. ks. proboszcz Jan Wojtyna zaprosił wszystkich uczestników na plebanię - na drugą cześć spotkania, która rozpoczęła się od ciepłego posiłku przygotowanego przez gospodarzy. Była również oczywiście kawa, herbata i coś słodkiego.

W czasie spotkania uczestnicy wysłuchali konferencji ks. Jana Jagiełki oraz zostały omówione bieżące sprawy Apostolatu Maryjnego. Halina Pilewska, prezes Apostolatu, przedstawiła plan działania grupy na rozpoczęty rok 2020. Nie zabrakło także wspólnego kolędowania.

Spotkanie zakończyło się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

xmhas

Foto: Janusz Kamiński – Studio "Kamyk”