Bp Marian Florczyk odprawił Mszę św. w intencji Korony Kielce

W czwartek, 14 lipca 2022 r. w kościele seminaryjnym Świętej Trójcy w Kielcach odprawiona została Msza św. przed sezonem w intencji Korony Kielce. Przewodniczył jej Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

Eucharystię koncelebrowali: ks. Krzysztof Banasik, kapelan Korony Kielce i duszpasterz kieleckich sportowców, ks. Bogdan Pękacki, proboszcz parafii bł. Jerzego Matulewicza na osiedlu Ślichowice w Kielcach, który też regularnie chodzi na mecze Korony na Suzuki Arenie, ks. Damian Liwocha (Parafia Trójcy Świętej w Jędrzejowie) i ks. Paweł Smolarczyk (Parafia Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie), który przyjechał z ministrantami.

We Mszy św. wziął udział sztab szkoleniowy na czele z trenerem Leszkiem Ojrzyńskim i trenerem bramkarzy Jarosławem Tkoczem, był dyrektor sportowy Paweł Golański, kierownik drużyny Łukasz Tomczyk oraz piłkarze, między innymi Jakub Łukowski, Mario Zebić, Adam Frączczak, Adrian Danek, Łukasz Sierpina, Roberto Corral, Konrad Forenc.

Dorota Kułaga

>> Galeria zdjęć