Bp Marian Florczyk poprowadził procesję Bożego Ciała na kieleckich Ślichowicach

Setki wiernych przeszło w procesji Bożego Ciała na kieleckich Ślichowicach, która wyruszyła z kościoła błogosławionego Jerzego Matulewicza. Mszę św. i procesję poprowadził Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

W czasie święta Bożego Ciała wierni celebrują cud przemiany chleba i wina w ciało i krew Jezusa Chrystusa. Podczas kazania bp Marian Florczyk nawiązał do znaczenia chleba w polskiej tradycji. Przypomniał, że w Polsce jest znakiem szacunku i miłości a także tęsknoty do Boga i jedności z Jezusem.

Po Mszy św. wierni ślichowickiej parafii wyruszyli w procesji, która zatrzymywała się przy czterech ołtarzach. Dziewczynki w białych sukienkach sypały przed wiernymi suszone płatki róż i piwonii. Część uczestników procesji niosła gałązki brzozy i jaśminu wierząc, poświęcone będą chronić przed chorobami.

tekst za: echodnia.eu