Bp Marian Florczyk poprowadził Rodzinną Majówkę Rowerową

Ze względu na trwającą pandemię tegoroczna Rodzinna Majówka Rowerowa została ograniczona do przejazdu w małych grupach. Jednej z nich przewodził Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

Wraz z biskupem w sobotę, 22 maja 2021 r. z Placu św. Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej wyruszyli m.in. Kazimierz Mądzik – świętokrzyski kurator oświaty, Zbigniew Piątek – wójt Gminy Piekoszów i ks. Krzysztof Banasik – zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej.

Cykliści odwiedzili tradycyjnie kielecką Katedrę, Dyminy, Kaczyn oraz Masłów. W ten sposób uczczono 30. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II.

Za wskazaniami Świętokrzyskiej Policji przejazd odbył się zgodnie z przepisami ruchu drogowego i wytycznymi sanitarnymi. Rowerzyście mieli także kamizelki odblaskowe.

xmhas

>> Komunikat Kurii Diecezjalnej