Caritas kielecka rozprowadza 80 tysięcy wigilijnych świec

80 tysięcy wigilijnych świec rozprowadza w tym roku w Adwencie Caritas Diecezji Kieleckiej, a zakup każdej świecy to dobrowolna ofiara na najbardziej potrzebujące dzieci. Akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rusza od najbliższej niedzieli.

Świece znajdują się już w parafiach, można je także nabywać w biurze Caritas, przy placu Najświętszej Panny Maryi.

„Zakup świec to oczywiście dobrowolna ofiara i każdy grosz się liczy, choć zwyczajowo traktujemy ją jako cenę szkolnego obiadu, czyli 5 zł” – mówi KAI ks. kan. Krzysztof Banasik, vicedyrektor Caritas kieleckiej.

Dochód ze świec jest przeznaczany na akcje związane z pomocą dla dzieci, np. organizację kolonii charytatywnych, prowadzenie świetlic środowiskowych, dożywianie, czy wyposażenie szkolnych tornistrów.

„Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom stało się już pewną dobrą tradycją i wpisało się w przeżywanie świąt Bożego Narodzenia. To wyraz naszej solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi z ubogich rodzin. Poprzez zakup świecy otwieramy nasze serca na przyjście Chrystusa i na Chrystusa w drugim człowieku” – uważa ks. Krzysztof Banasik.

dziar
tekst za: www.ekai.pl