Czuwanie Grup Margaretkowych w Imbramowicach

W piątek, 18 grudnia 2015 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach odbyło się kolejne czuwanie modlitewne Grup Margaretkowych Diecezji Kieleckiej.

Czuwanie modlitewne rozpoczęło się o godzinie 20.00 przywitaniem zgromadzonych przez ks. Krzysztofa Toboła.

We wspólnej modlitwie wzięli udział członkowie Grup Margaretkowych przybyli z parafii: Narodzenia NMP w Szreniawie (diecezja sosnowiecka) z ks. Robertem Tomasikiem, św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach, Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach, kapłani oraz pielgrzymi indywidualni.

Zebrani wysłuchali konferencji wygłoszonej przez br. Łukasza Noconia OFMCap. Po konferencji wierni mogli uczcić relikwie św. Ojca Pio, który patronował w sposób szczególny temu spotkaniu.

O godzinie 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. kan. Jana Robaka – dziekana dekanatu skalskiego. Słowo Boże wygłosił br. Łukasz Nocoń.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu wszyscy zebrani modlili się w intencji kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele.

Czuwanie modlitewne zakończyło błogosławieństwo lourdzkie, podczas którego modliliśmy się wspólnie pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego. Po nowennie została odmówiona Kompleta.

Owocem spotkania było powstanie Grupy Margaretkowej założonej przez wiernych z parafii pw. Narodzenia NMP w Szreniawie, którzy podjęli modlitwę w intencji Ks. Roberta Tomasika, który posługuje w tej parafii jako wikariusz.

Po zakończeniu modlitwy wszyscy zebrani spotkali się wspólnie na poczęstunku przygotowanym przez członkinie Grup Margaretkowych. Uczestnicy czuwania mieli też okazję wpisać się do przygotowanej specjalnie na tę okazję Księgi Pamiątkowej Grup Margaretkowych.

Kolejny Dzień Skupienia
Grup Margaretkowych Diecezji Kieleckiej
odbędzie się 15 stycznia 2016 r.