Czuwanie modlitewne w Szczaworyżu z dziećmi I-komunijnymi

We wtorek, 8 czerwca 2022 r. o godz. 18.30 rozpoczęło się czuwanie modlitewne w Sanktuarium Matki Bożej w Szczaworyżu. Ks. proboszcz Stanisław Kondrak wyrażając swoją radość zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy.

W czuwaniu wzięły udział dzieci pierwszokomunijne, które przybyły w uroczystych strojach wraz ze swoimi rodzicami. Rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. To szczególny rodzaj modlitwy – trwania przy Tym, który pierwszy nas umiłował. Otwieramy przed Bogiem nasze serca, który ludzką niedoskonałą miłość uszlachetnia i sprawia, że stajemy się wrażliwsi na innych ludzi.

Modlitwa różańcowa po dróżkach wokół kościoła miała wyjątkową oprawę za sprawą dzieci pierwszokomunijnych, które przygotowały rozważania tajemnic światła. Obecność dzieci w Kościele buduje w nas przeświadczenie, że Kościół żyje i się rozwija.

Wizerunek Matki Bożej w czasie rozważania Tajemnic Światła nieśli Rycerze Kolumba, a Siostry Różańcowe w uroczystych strojach swą gorliwą modlitwą dawały świadectwo umiłowania Matki Bożej.

Mszę św. o godzinie 20.00 koncelebrowało 7 prezbiterów pod  przewodnictwem  ks. dr.  Andrzeja Kwaśniewskiego, który w homilii podziękował wszystkim za przyniesione kwiaty do kościoła. Następie zwrócił się do dzieci pierwszokomunijnych, aby nie martwiły się jeżeli w czasie Mszy św.  nie wszystko jest dla nich zrozumiałe, potrzeba czasu i w miarę jak będą dorastać wszystko stanie się jasne. Na zakończenie zachęcił rodziców, aby na kolejne czuwania przyszli ze swoimi dziećmi równie uroczyście, jak to miało miejsce na czerwcowym czuwaniu.

W czasie Mszy św. czytania liturgiczne psalm przygotowały dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Marcelina Zielińska z córką Magdaleną i synem Igorem poprowadzili modlitwę – rozważania do Litanii o Sercu Jezusowym.

Na zakończenie ks. proboszcz Stanisław Kondrak podziękował wszystkim za udział w czuwaniu i zaprosił na kolejne czuwanie, które rozpocznie się 13 lipca o godz. 18.30.