Czuwanie Wspólnot Margaretkowych z "Apostołem Kazachstanu"

15 września 2017 r. odbyło się kolejne czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej. Spotkanie to było w sposób szczególny czasem dziękczynienia za dwa lata wspólnej modlitwy w czasie czuwań.

Modliliśmy się również za Śp. Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana. Patronem czuwania był bł. ks. Władysław Bukowiński - Apostoł Kazachstanu.

Czuwanie rozpoczęło Rozważanie o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboły, który w konferencji podsumował dotychczasowy czas modlitewnych spotkań i polecając wszystkich Opatrzności Bożej oraz Maryi Wychowawczyni powołań kapłańskich zachęcił wszystkich do wytrwałej modlitwy o świętość dla kapłanów i nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego oraz misyjnego.

Wierni uczcili również poprzez ucałowanie relikwie bł. ks. Władysława Bukowińskiego.

O godz. 21.00 rozpoczęliśmy Mszę św. koncelebrowaną w intencji o uświęcenie Kapłanów i Osób Konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do służby Bożej w Kościele. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Marceli Frączek - ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. W czasie homilii podkreślił jak bardzo ważna jest wierność modlitwie o świętość dla kapłanów i o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Bardzo często tej wierności zagraża pokusa tymczasowości. Dlatego mówił „pragnę was zachęcić i zaprosić, abyście trwali wiernie na tej modlitwie za Kapłanów o świętość ich życia”.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu. Modliliśmy się także Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Czas adoracji zakończyło błogosławieństwo lourdzkie i kompleta. Po zakończeniu wspólnej modlitwy, wierni spotkali się w spichlerzu na pysznym torcie oraz poczęstunku zorganizowanym przez Wspólnoty Margaretkowe.

W czuwaniu wzięli udział wierni i kapłani z parafii:
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. Łukaszem Durajem
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. Andrzejem Waligórskim
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach z ks. Wojciechem Oczkowiczem
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach z ks. Piotrem Boś
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Chęcinach
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- pw. Macierzyństwa NMP w Bolesławiu z ks. Krzysztofem Paskiem (diecezja sosnowiecka)
- pw. Narodzenia NMP w Szreniawie (diecezja sosnowiecka)