Czuwanie Wspólnot Margaretkowych z Neoprezbiterami

W piątek, 17 czerwca 2022 r. odbyło kolejne – szczególne – czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach. Nasze modlitewne spotkanie swoją obecnością oraz darem modlitwy i błogosławieństwa ubogacili Neoprezbiterzy Diecezji Kieleckiej.

Czuwanie rozpoczęło rozważanie o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie wspólnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, której przewodniczył Ks. Krzysztof Toboła.

Podczas konferencji ks. Albert Pianka przybliżył nam historię życia o. Józefa Andrasza – kierownika duchowego św. Siostry Faustyny. Po konferencji wspólnie odmówiliśmy Litanię do Chrystusa Kapłana i Żertwy.

O godzinie 21.00 rozpoczęliśmy Mszę św. koncelebrowaną w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Marcel Musiał, który zwrócił się do zebranych tymi słowami: „Wasza codzienna modlitwa za Kapłanów to nie tylko formułka powtarzana wyłącznie po to, by sprostać postanowieniu, jakie kiedyś złożyliście przed Bogiem, ale to żywa modlitwa o to, aby Bóg wspierał tych, których powołuje do swojej służby”. W imieniu swoim i pozostałych Księży wyraził swoje podziękowanie za taką formę modlitwy, która w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach trwa od ponad sześciu lat.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu.

Przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie cała Wspólnota Margaretkowa dziękowała za dar nowowyświęconych Kapłanów oraz prosiła o łaskę powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Modliliśmy się także Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Czas adoracji zakończyło błogosławieństwo lourdzkie i kompleta.

Podczas czuwania przyrzeczenie modlitwy w intencji Ks. Michała Stępień założyła nowopowstała Wspólnota Margaretkowa.

W czuwaniu wzięli udział Wierni i Kapłani z Parafii:
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach - ks. Grzegorz Pałys
- pw. Św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach - ks. Michał Kościański
- pw. Św. Stanisława BM w Kielcach - ks. Daniel Olejarczyk
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach - ks. Łukasz Duraj
- pw. Św. Idziego w Tczycy - ks. Krzysztof Toboła
- pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Strawczynie - ks. Mateusz Magiera
- pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Koniuszy - ks. Wojciech Czerwik
- pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku-Zdroju
- pw. Bożego Ciała w Busku-Zdroju
- pw. Św. Marii Magdaleny w Dobrowodzie
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach