Daleszyce będą walczyć o Puchar KNC

Ministranci parafii św. Michała Archanioła w Daleszycach przygotowują się do udziału w Pucharze „Króluj nam Chryste”, na którym gromadzą się piłkarskie drużyny ceremoniarzy, lektorów i ministrantów z całej Polski.

Parafia Daleszyce debiutuje na tym turnieju, wystawiając drużynę w kategorii lektor młodszy, złożoną z ministrantów klas VII, VIII Szkoły Podstawowej oraz III klas gimnazjum. Przepustką do występu na tym turnieju, były dwa tytuły Mistrza Diecezji Kieleckiej LSO, wywalczone na boiskach trawiastych przez ministrantów starszych i młodszych w sezonie 2017/2018.

Od kilku miesięcy w parafii odbywa się akcja promocyjna, mająca przybliżyć parafianom Służbę Ministrantów, ale też rozgrywki o Puchar KNC. Kilka miesięcy temu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Daleszycach oraz w świetlicy na Niwach odbyły się Szkolne Dni Chrześcijaństwa i Sportu. Wydarzenie miało otworzyć młodych parafian i uczniów szkoły, szczególnie na wiarę w Boga, wierność w życiu oraz rodzinie, ale też przestrzec przed współczesnymi niebezpieczeństwami. Wydarzenie, odnosiło się również do sportu, ponieważ piłkarskie drużyny ministrantów parafii Daleszyce uroczyście odbierały puchary i medale Ministranckiej Ligi Piłkarskiej za sezon 2017/2018. Ministranci oraz lektorzy nie mogli tego uczynić podczas Diecezjalnego Dnia Ministranta, ponieważ tego samego dnia przeżywaliśmy uroczystości odpustowe w naszej parafii. W naszym gronie gościliśmy aktorkę, panią Dominikę Figurską. Dla nas najważniejsze było to, że Pani Dominka jest też ambasadorką akcji promującej wierność w małżeństwie i rodzinie, a sama jest żoną i matką, aż pięciorga dzieci. Pani Dominika przybliżyła młodym swoje dzieciństwo, pierwsze sukcesy w wykonywanym zawodzie, ale na młodzieży największe wrażenie zrobiły jej słowa dotyczące wiary i wierności małżeńskiej. Duża grupa uczniów klas VII, VIII i klas III gimnazjum podkreślała, że były to krótkie, ale bardzo piękne rekolekcje. Pani Dominika Figurska otrzymała również nagrodę dziecięcej wspólnoty „Boża Brama” działającej przy parafii p.w. św. Michała Archanioła w Daleszycach od 2016 r., ponieważ dzieci zdecydowały, że właśnie ta aktorka, powinna odebrać nagrodę dla „człowieka, który nie wstydzi się Boga i wiary”. Tego samego dnia nagrodzeni zostali ministranci (drużyna juniorów), którzy poza Diecezjalnymi Pucharami oraz medalami, otrzymali pamiątkowe dyplomy i złote medale od parafii, a także koszulki, przypominające o wszystkich zdobytych mistrzostwach od roku 2009 po 2018 rok.

Kolejny dzień  przyniósł spotkanie ministrantów oraz uczniów naszej szkoły z byłymi piłkarzami Korony Kielce, które obfitowało w wiele pytań, dotyczących kariery piłkarzy, czy ich stosunku do wiary i Pana Boga. Młodzież mogła też spotkać się z dziennikarką Paulą Niechciał, która była świadkiem zamachu terrorystycznego w Barcelonie i zgodziła się podzielić z nami, opisem tych smutnych, tragicznych dni, jednocześnie przestrzegając młodych ludzi, jak powinni się zachowywać wobec podobnej tragedii, czy niebezpieczeństwa. W czasie tych spotkań swoje złote medale odebrała drużyna starszych ministrantów ze szkół średnich.

Przed nami oficjalne zapisy i ostatnia prosta przygotowań do zbliżającego się turnieju o Puchar KNC. Turniej będzie się odbywał 1 i 2 maja w Sochaczewie oraz Skierniewicach. Prosimy o modlitwę i doping.

Ks. Dominik Terczyński
WIKARIUSZ W DALESZYCACH