Dekanalne Uwielbienie w Kazimierzy Małej

W oktawie Bożego Ciała – w niedzielę, 19 czerwca 2022 r. w parafii Wniebowzięcia NMP w Kazimierzy Małej miało miejsce Dekanalne Uwielbienie w ramach III Kongresu Eucharystycznego Diecezji Kieleckiej.

O godz. 19,00 rozpoczęła się Msza św., którą koncelebrowali księża z dekanatu kazimierskiego pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Balcera. Homilię wygłosił ks. dziekan Sławomir Sarek.

Następnie w uroczystej Procesji Eucharystycznej, której towarzyszyła śpiewana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz pieśni Eucharystyczne udaliśmy się na cmentarz, gdzie pod Kazimierskim Krzyżem Miłości wraz ze Scholą z parafii Koszyce, adorowaliśmy Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Uwielbienie zakończyło się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.