Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości podążyła na Święty Krzyż

Po raz dziewiąty – w Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu odbyła się Droga Krzyżowa na Święty Krzyż, zorganizowana przez Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości. Mszy św. w Bazylice przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 500 osób. Zdecydowana większość to trzeźwiejący alkoholicy, a także współuzależnieni. Trasa Drogi Krzyżowej wiodła od Nowej Słupi do Sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego.

W czasie nabożeństwa kilka osób dało świadectwo doświadczenia „piekła na ziemi” przez nałóg swój lub bliskich oraz powstania do nowego życia. Żywym przykładem jest małżeństwo Michała i Agaty‚ które rozpadło się przez chorobę alkoholową. Wydawało się‚ że wszystko stracone‚ ale kiedy Michał uczestniczył rok temu w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej i usłyszał‚ że trzeba walczyć‚ podjął tę walę o małżeństwo. Dzisiaj wraz z żoną Agatą odbudowują swoją relację.

Po dotarciu na Święty Krzyż rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta. W homilii bp Kaleta mówił, że: „Post to czas oczyszczania miłości. To czas większej otwartości na troski i strapienia drugiego człowieka. Post to rzeczywistość walki ze swymi złymi cechami. Post w końcu to praca nad samym sobą‚ aby być bliżej Pana Boga”.

Na zakończenie wydarzenia każdy z uczestników otrzymał modlitewnik z pamiątkowym obrazkiem IX Drogi Krzyżowej na Święty Krzyż w intencji trzeźwości.

tekst za: trzezwosc.diecezja.kielce.pl

>> Galeria zdjęć