Dziękczynienie Biskupa w rodzinnej Żurawicy

W niedzielę, 16 czerwca 2013 r. – dokładnie w 50 rocznicę święceń prezbiteratu Ksiądz Biskup Ordynariusz Kazimierz Ryczan dziękował za dar kapłaństwa w rodzinnej parafii w Żurawicy (w archidiecezji przemyskiej).

Wraz z Biskupem Jubilatem przy ołtarzu żurawickiego kościoła stanęli biskupi pomocniczy diecezji kieleckiej: Marian Florczyk i Kazimierz Gurda, abp Edward Nowak z Rzymu, abp Józef Michalik, metropolita przemyski wraz z biskupami pomocnicznymi: Adamem Szalem i Stanisławem Jamrozkiem, o. opat Edward Stradomski z Jędrzejowa oraz ponad 150 księży diecezji kieleckiej i 20 archidiecezji przemyskiej.

Homilię wygłosił bp Kazimierz Gurda. Kaznodzieja w serdecznych słowach przedstawił życie i posługę Biskupa Kieleckiego.

Wszyscy księża uczestniczący w tej uroczystości otrzymali od miejscowego proboszcza pamiątkowy medal wydany specjalnie z okazji Jubileuszu Biskupa Kieleckiego.

mhas

Jubileusz Biskupa Ordynariusza Kazimierza Ryczana - cz. 1

Jubileusz Biskupa Ordynariusza Kazimierza Ryczana - cz. 2

Fotorelacja z Uroczystości Nadania tytułu Honorowego Obywatela Kielc