Fatimskie czuwanie modlitewne w Szczaworyżu

Dnia 13 lipca 2022 r. o godz. 18.30 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu rozpoczęło się trzecie w tym roku czuwanie modlitewne. W czasie modlitwy różańcowej rozważane były Tajemnice Bolesne, a rozważania przygotowały Róże Różańcowe.

Mszę św. o godz. 20.00 koncelebrowało 6 prezbiterów pod przewodnictwem ks. Tomasza Moskala z parafii w Solcu-Zdroju. Liturgię Słowa przygotowały Róże Różańcowe ze Skotnik Małych. Homilię wygłosił ks. Tomasz Moskal, w której nawiązał do kolejnej rocznicy objawień fatimskich i podkreślił aktualność przesłania Matki Bożej. – Niech każdy dzień naszego życia będzie tuleniem się do serca naszej Matki, a wówczas codzienne trudności zmaleją – dodał na zakończenie kaznodzieja.

Czuwanie modlitewne zakończyło się w łączności z Jasną Górą modlitwą Apelu Jasnogórskiego.

Na zakończenie ks. proboszcz Stanisław Kondrak serdecznie podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na kolejne czuwanie modlitewne, które rozpocznie się 10 sierpnia, o godz. 18.30.

KD