Formacja Róż Żywego Różańca

Podczas ostatniego zebrania Moderatorów Diecezjalnych Wspólnot Różańcowych zostało zatwierdzonych wiele zmian dotyczących duszpasterstwa Żywego Różańca. Zatwierdzono m.in. nowy Statut, który obowiązuje w całej Polsce.

W sklepiku misyjnym, który znajduje się w Kurii Diecezjalnej w Kielcach można nabyć Ceremoniał Żywego Różańca, gdzie znajdują się wszystkie istotne teksty dotyczące formacji, m.in. obrzęd przyjęcia do wspólnoty, modlitwy w różnych potrzebach, a nawet i rytuał pogrzebu członka Żywego Różańca. Ten Ceremoniał 661-271-700.

Proszę o tworzenie nowych wspólnot różańcowych w parafiach i o stałą formację tych, co już przynależą do Róż Żywego Różańca. Bardzo ważną sprawą jest to, by wszystkie Róże Żywego Różańca miały duszpasterską opiekę i w miarę możliwości comiesięczne spotkanie formacyjne, które poprowadzi duszpasterz.

ks. Łukasz Zygmunt
DIECEZJALNY MODERATOR ŻYWEGO RÓŻAŃCA

>> Statut Stowarzyszenia „Żywy Różaniec"

>> Kryteria przynależności do Żywego Różańca

____________

Chcielibyśmy jeszcze bardziej rozpowszechnić bł. Paulinę Jaricot i Żywy Różaniec. W związku z tym na kanale YouTube Papieskich Dzieł Misyjnych zostały zamieszczone dwa filmy z polskimi napisami oraz jeden film animowany:

„Z perspektywy nieba”

„Paulina Jaricot – autorka planów”

„Misyjni Superbohaterzy - bł. Paulina Jaricot i Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”

Zachęcamy do korzystania z tych filmików, propagowania ich i umieszczania na stronach swoich parafii i w mediach społecznościowych.