Grupa Rosjan na pielgrzymce z Parafią Leszczyny

W dniach od 19-27 lipca 2015 r. 10 osób z gimnazjum w Usalu Syberyjskim uczestniczyło w polsko–rosyjskiej wymianie młodzieży. Przez ponad tydzień wraz z uczniami z Zespołu Szkół w Mąchocicach Kapitulnych poznawali kulturę polską, zwiedzali region świętokrzyski i nie tylko. W sobotę, 25 lipca 2015 r. wzięli udział w pielgrzymce autokarowej do Ziemi Zamojskiej i Doliny Roztocza  organizowanej przez parafię św. Jacka w Leszczynach.

- „Wymiana młodzieży polsko-rosyjskiej ma na celu dialog i poznanie różnych kultur. Dobrą okazją do wspólnej integracji była pielgrzymka parafialna z Leszczyn. Młode osoby mogły dzięki niej poznać specyfikę wiary rzymsko-katolickiej na terenie Polski, odwiedzić sanktuaria do których Polacy tak chętnie pielgrzymują" – mówi Janina Guzdek, dyrektor Zespołu Szkół w Mąchocicach Kapitulnych i koordynatorka wymiany.

Sobotnia pielgrzymka zgromadziła ponad 100 pątników, którzy wraz z ks. Władysławem Świątkiem oraz ks. Tomaszem Kubickim odwiedzili główne sanktuarium diecezji zamojsko-lubaczowskiej w Krasnobrodzie, gdzie sprawowana była także Eucharystia w intencji pielgrzymów. Kolejnym punktem  była kaplica na wodzie w Krasnobrodzie, gdzie bije źródło wody z właściwościami leczniczymi. Ostatnim punktem wyjazdu było zwiedzanie Zamościa: katedry, rynku, a także podziemi.

- „Bardzo cieszę się, że wzięłam udział w tej pielgrzymce. Taki jednodniowy wyjazd był mi potrzebny, gdyż moja praca nie pozwala mi wyjechać na dłuższy urlop. Zobaczyłam wiele ciekawych miejsc, ale przede wszystkim nabrałam też sił duchowych" – mówi jedna z uczestniczek.

patkun