III Światowy Dzień Ubogich

W niedzielę, 17 listopada 2019 r. obchodzić będziemy III Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Ps 9,19).

W ramach Diecezjalnych Obchodów Światowego Dnia Ubogich w tym dniu organizujemy w Ośrodku w Kaczynie spotkanie formacyjne. Początek o godz. 9.00 Mszą św. w kościele w Kaczynie, następnie od godz. 10.00 do 13.00 – szkolenie. Zapraszamy członków Parafialnych Zespołów Caritas oraz osoby (także księży), które chciałyby takie grupy w parafiach zainicjować. Zgłoszenia do 8 listopada na adres wolontariat.kielce@caritas.pl lub tel. 664-031-039.

Wieczorem o godz. 17.30 Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawi Mszę św. w intencji ubogich w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn w Kielcach, po niej odbędzie się agapa.

Ojciec Święty Franciszek zachęca nas w Orędziu  na ten dzień do solidarności i konkretnej współpracy w niesieniu nadziei potrzebującym. Propozycją Caritas, podobnie jak w latach ubiegłych, jest akcja „Torba Miłosierdzia”. Ideą akcji jest przekazanie z okazji Dnia Ubogich tych toreb wiernym i zachęta do podzielenia się produktami spożywczymi, ewentualnie też środkami czystości. Następnie wypełnione torby powinny być przyniesione do parafii i za pośrednictwem Księży i Parafialnych Zespołów Caritas przekazane osobom potrzebującym.

Ks. Krzysztof Banasik
ZASTĘPCA DYREKTORA CARITAS DIECEZJI KIELECKIEJ