Jesienne spotkania kleryków z maturzystami

W ostatnim czasie klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach wraz z ks. prefektem Kamilem Banasikiem przeprowadzili cykl spotkań z maturzystami uczestniczącymi w Rekolekcjach w Skorzeszycach koło Kielc.

Podczas czterech spotkań z młodzieżą z różnych części naszej diecezji, alumni mieli okazję podzielić się swoim świadectwem powołania oraz przybliżyć nieco życie w naszym domu, jakim jest Wyższe Seminarium Duchowne. Czas spędzony z maturzystami przepełniony był modlitwą, radosnym śpiewem oraz poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie: jakim powołaniem obdarzył mnie Bóg?

Po spotkaniu w auli była też możliwość indywidualnej rozmowy. Maturzyści mogli zajrzeć do kawiarenki w domu rekolekcyjnym, by tam przy kawie i czymś słodkim opowiedzieć o planach na życie, rozeznawaniu powołania czy też kapłaństwie. Klerycy byli również przygotowani na pytania ze strony maturzystów, których było niemało.

Mamy nadzieję, że czas jaki spędziliśmy z maturzystami pomoże im  właściwie odpowiedzieć na Boży głos, który nieustannie wzywa do służby w Kościele.

Oczywiście zapraszamy wszystkich, którzy poszukują swojej drogi życia, aby zajrzeli na naszą stronę internetową wsd.kielce.pl albo odwiedzili nas w Wyższym Seminarium Duchownym mieszczącym się przy ul. Jana Pawła II 7 w Kielcach.

Kl. Artur Podgórski

>> Galeria zdjęć