Kazimierski Krzyż Miłości poświęcony

Biskup Kielecki Jan Piotrowski poświęcił Kazimierski Krzyż Miłości, znajdujący się na cmentarzu parafialnym w Kazimierzy Małej. To dzieło z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Krucyfiks jest wierną repliką krzyża z Giewontu. Ma 17 metrów wysokości.

– Poświęcenie nastąpiło w związku ze stuleciem urodzin świętego Jana Pawła II. Dodatkową motywacją było trzydziestolecie pielgrzymki papieża Polaka do Kielc. Pomysł rodził się stopniowo i był realizowany trzy lata – tłumaczy ks. Krzysztof Balcer, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kazimierzy Małej.

W uroczystości licznie wzięli udział parafianie. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się papieskie papamobile z 1979 roku, którym na cmentarz zostały przewiezione relikwie krwi św. Jana Pawła II.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć