Klerycy z Angoli już w komplecie

W styczniu 2024 r. przybyło do Polski 8 kleryków z Angoli, aby kontynuować w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach rozpoczętą w swoim kraju formację do kapłaństwa. Aktualnie uczestniczą w kursie języka polskiego on-line.

Podczas wizyty biskupa Jana Piotrowskiego w Afryce, czterech biskupów z Angoli poprosiło Biskupa Kieleckiego o przyjęcie kleryków na studia w stolicy województwa świętokrzyskiego.

– Jeśli nie cieszymy się już taką liczbą powołań w polskich diecezjach, to ja oczywiście nie zamierzam obecnością kleryków poprawić sobie samopoczucie i zwiększyć liczbę seminarzystów. To wyraz wsparcia Kościoła kieleckiego dla tych młodych wspólnot, które potrzebują pomocy – wyjaśnia bp Piotrowski.

Módlmy się za wszystkich przygotowujących się do kapłaństwa w naszym Seminarium oraz o nowe powołania

Od lewej na zdjęciu: Graciano, Paxi, Alberto, Bernardo, ks. rektor Adam Perz, Jorge, Airis, Patissa i Andronico