Kolędnicy Misyjni spotkali się w Bazylice Katedralnej

Ponad 350 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami z blisko 20 parafii uczestniczyło w I Diecezjalnym spotkaniu Kolędników Misyjnych, które odbyło się w sobotę, 28 stycznia 2017 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Na początku wszystkich zebranych powitał ks. Łukasz Zygmunt – diecezjalny dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych. Po krótkim kolędowaniu o godz. 10.30 rozpoczęła się Msza św., której w zastępstwie Biskupa Kieleckiego przewodniczył ks. kan. Dariusz Gącik – Wikariusz Generalny naszej diecezji.

Na wstępie ks. Gącik odczytał Słowo, które do uczestników spotkania skierował bp Jan Piotrowski. – „Dziś, kiedy gromadzicie się na swoim pierwszym diecezjalnym spotkaniu w murach dostojnej Katedry Kieleckiej, witam Was bardzo serdecznie i życzę Wam pięknego świętowania. Niech Jezusowe: „Idźcie i głoście”, na które odpowiedzieliście kolędowaniem misyjnym w waszych parafiach na rzecz dzieci w Tajlandii, żyje nadal w waszych sercach” – napisał bp Piotrowski, który w tym samym czasie uczestniczył w Krakowie w Ingresie nowego metropolity krakowskiego.

Homilię w czasie Mszy św. wygłosił o. Luca Bovio IMC – Sekretarz Krajowy Papieskiej Unii Misyjnej w Polsce. Było to kazanie dialogowe z dziećmi. Oprócz o. Luca świadectwem życia podzielił się także o. Asze Nafi z Etiopii, który pięknie mówił po polsku oraz o. Carlos z Argentyny.

Po Mszy św. Kolędnicy Misyjni z parafii bł. Ks. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie przedstawili krótki program artystyczny.

Punktem kulminacyjnym spotkania był Konkurs na najpiękniejszą gwiazdę. Po burzliwej naradzie wyłoniono zwycięzców: I miejsce przyznano Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej, która do konkursu przystąpiła z… pięcioma gwiazdami, tyle bowiem grup kolędników wędrowało po Kazimierzy, II miejsce przyznano parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Cierchach, a III miejsce – parafii św. Franciszka z Asyżu w Kielcach.

Po zakończeniu spotkania w Katedrze wszyscy udali się do budynku Diecezjalnego Centrum Wolontariatu, gdzie na wszystkich czekał tzw. „posiłek misjonarza” – ryż z kurczakiem i z warzywami oraz soczek. Każdy uczestnik otrzymał także prezent: „Modlitewnik ucznia-misjonarza” wydany przez Wydawnictwo „Jedność”.

- „Diecezjalne spotkania Kolędników Misyjnych będą odbywały się co roku” – powiedział na koniec ks. Łukasz Zygmunt.

xmhas

Przeczytaj: Słowo Biskupa Kieleckiego do Kolędników Misyjnych

Zobacz: Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM Kielce

Zobacz: Galeria zdjęć (Strona Parafii Katedralnej)