Kolonie "Caritas"

Jak co roku podczas wakacji dzieci z ubogich rodzin spędzają czas na koloniach zorganizowanych przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Opiekę nad nimi sprawują wychowawcy – wolontariusze, którzy starają się zapewnić im moc rozrywek.

Dzieci przez całe wakacje mają do dyspozycji 4 turnusy w Wisełce, 2 w Karpaczu i 1 w Kaczynie - polsko-białoruski. Obecnie trwa turnus w Karpaczu i Wisełce. W tej pierwszej miejscowości przebywa 86 dzieci, a opiekę nad nimi sprawuje 7 wychowawców, animator muzyczny, pielęgniarka, kierownik Małgorzata Kobińska i ks. Rafał Nowiński. Oprócz zwiedzania uczestnicy mają zapewnione różne zabawy integracyjne, gry, dyskoteki, tańce, wszystko po to, by jak najdłużej i najmilej wspominali ten kolonijny czas. Codziennie mają również możliwość uczestniczenia we Mszy św., na którą licznie uczęszczają.

Takie kolonie to czasem jedyna okazja do wyjazdu poza swoje miejsce zamieszkania dla setek dzieci. Wolontariusze są bardzo zaangażowani w powierzone im obowiązki, starają się zróżnicować swoim podopiecznym czas. Wykorzystują przy tym wszystkie swoje talenty: plastyczne, muzyczne, organizatorskie.

JM, DR