Ks. Adam Kaczmarczyk: Dzięki Duchowi Świętemu człowiek może rozwijać się w pełni

Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O Trzeciej Osobie Trójcy Świętej mówił w programie „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce ks. Adam Kaczmarczyk, wikariusz parafii Ducha Świętego w Kielcach.

– Mówienie o Duchu Świętym jest ciężkim zadaniem, ponieważ wciąż określa się Go jako Wielkiego Nieznajomego. To dzięki Nim jesteśmy kim jesteśmy i robimy co możemy robić. Często przypominamy sobie o Duchu Świętym podczas sytuacji wyjątkowych, takich jak egzaminy i podejmowanie trudnych życiowych decyzji. Tymczasem jest On Duchem Miłości, a to miłość sprawia, że człowiek może rozwijać się w pełni – tłumaczył ks. Adam Kaczmarczyk.

>> Posłuchaj całej audycji