Ks. Dariusz Snochowski do Margaretek: Uratowaliście nie jedno powołanie kapłańskie

W piątek, 21 października 2022 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach po raz kolejny spotkali się Członkowie Wspólnot Margaretkowych wraz z kapłanami, aby wspólnie prosić o łaskę świętości dla kapłanów i o dar nowych powołań do Służby Bożej. W tym szczególnym czasie naszym szczególnym orędownikiem był bł. Bartolo Longo – Apostoł Różańca Świętego.

Czuwanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą różańcową prowadzoną  przez Siostry Norbertanki. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, której przewodniczył ks. Krzysztof Toboła – moderator Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej. W konferencji postać bł. Bartolo Longo – patrona czuwania, przybliżył zebranym ks. Dariusz Snochowski – student KUL.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Dariusz Snochowski. W homilii podziękował za wytrwałą modlitwę Wspólnot Margaretkowych za kapłanów. Podkreślił wartość tego daru zwracając się do zebranych, „Wy zapewne swoimi modlitwami uratowaliście nie jedno powołanie kapłańskie”. Zachęcił także, by trwać na tej modlitwie budując jedność między sobą.  Podczas czuwania przyrzeczenie modlitwy złożyła nowopowstała Wspólnota Margaretkowa.

W modlitwie uwielbienia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem trwaliśmy do godziny 23.30, prosząc o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele, a także powierzając intencje złożone przez pielgrzymów zanoszone w modlitwie Nowenny do Pana Jezusa Cierpiącego. Czuwanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie i  Kompleta. Po zakończeniu czuwania spotkaliśmy się w spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członków Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział wierni i kapłani z parafii:
- katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP z ks. Mateuszem Parobcem
- pw. Grobu Bożego w Miechowie z ks. Mateuszem Mastalerzem
- pw. Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju z ks. proboszczem Andrzejem Jankoskim
- pw. Wniebowzięcia NMP w Strawczynie z Ks. Mateuszem Magierą
- pw. Trójcy Świętej w Działoszycach z ks. Damianem Jędrzejczykiem
- pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Koniuszy z ks. Wojciechem Czerwikiem
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach
- pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku-Zdroju
- pw. Wniebowzięcia NMP w Szańcu
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Św. Wojciecha w Niedźwiedziu
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- pw. Św. Mikołaja w Imielnie
- pw. Św. Marii Magdaleny w Dobrowodzie
- Ks. Janusz Stach - kustosz Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach

Zapraszamy na kolejne czuwanie, które odbędzie się 18 listopada 2022r.
Patronem czuwania będzie Św. Urszula Ledóchowska.

Zachęcamy również do zgłaszania Wspólnot Margaretkowych istniejących w parafiach naszej diecezji w celu dokonania wpisu do „Księgi Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej”. Można to uczynić wypełniając formularz pod adresem: https://forms.gle/miA1NLxqa91anQrz5 lub wysyłając zgłoszenie na adres mailowy: margaretkikielce2021@gmail.com