Ks. Dariusz Węgrzyn: Módlcie się za nas kapłanów, aby naszym pierwszym przyjacielem był zawsze Jezus

Dnia 17 lipca 2020 r. na wakacyjnym czuwaniu w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach spotkali się członkowie Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej, aby wspólnie modlić się o uświęcenie dla Kapłanów.

Czuwanie tradycyjnie rozpoczęło rozważanie o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej opartej na słowach hymnu o miłości św. Pawła. W konferencji ks. Krzysztof Toboła - organizator czuwań, przybliżył nam postać św. Pawła Apostoła, który patronował naszemu czuwaniu.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią ks. Dariusza Węgrzyna. Wspólnie modliliśmy się w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych, a także o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. W homilii ks. Węgrzyn zwrócił się do zebranych słowami: „Nam kapłanom nie potrzeba przyjaciół, którzy zawsze staną po naszej stronie; nam potrzeba przyjaciół, którzy zawsze razem z nami staną po stronie Jezusa i Ewangelii. Módlcie się za nas kapłanów, aby naszym pierwszym przyjacielem był zawsze Jezus”.

Podczas czuwania przyrzeczenie modlitwy w intencji ks. Tadeusza Pluty złożyła nowopowstała Wspólnota Margaretkowa. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu modliliśmy się w sposób szczególny o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele.

Intencje indywidualne pielgrzymów zostały również przedstawione w czasie Nowenny do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Zwieńczeniem wspólnej modlitwy było błogosławieństwo lourdzkie i kompleta.

W czuwaniu wzięli udział wierni oraz kapłani z parafii:
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Kielcach z ks. prałatem Grzegorzem Pałysem
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Wniebowzięcia NMP w Strawczynie z ks. Danielem Olejarczykiem
- Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Kielcach z ks. Jackiem Malewskim
- pw. Św. Floriana w Gartatowicach z ks. Tadeusz Plutą
- pw. Trójcy Świętej w Działoszycach z ks. Andrzejem Jankoskim
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. Michałem Kościańskim
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku-Zdroju
- pw. Brata Alberta w Busku-Zdroju
- pw. Bożego Ciała w Busku-Zdroju