Ks. Henryk Jagodziński podjął pracę w Indiach

Ks. prałat dr Henryk Jagodziński – kapłan naszej diecezji z dniem 5 września 2015 r. obejmie funkcję sekretarza Nuncjatury Apostolskiej w Indiach.

Ks. Henryk Jagodziński urodził się w 1 stycznia 1969 r. w Małogoszczu k. Kielc, święcenia prezbiteratu przyjął w 3 czerwca 1995 r. z rąk bp. Kazimierza Ryczana. Po dwuletniej pracy jako wikariusz w Busku–Zdroju, od 1997 r. przebywa w Rzymie, gdzie studiował prawo kanoniczne na uniwersytecie Santa Croce, zakończone doktoratem oraz w Szkole Dyplomacji Watykańskiej. Był sekretarzem nuncjatur: na Białorusi (2001-2005) i w Chorwacji (2005-2008). W 2008 r. rozpoczął pracę Sekcji ds. Relacji z Państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

Z początkiem września podejmie pracę w Nuncjaturze Apostolskiej w Delhi. Stanowisko. Praca ks. Jagodzińskiego w Indiach będzie trwała (o ile zdrowie pozwoli) nie mniej niż 3 lata.

Wspierajmy naszymi modlitwami posługę Księdza Prałata,
zawierzajmy go wstawiennictwu Matki Łaskawej Kieleckiej!