Ks. Jacek Dąbek: Św. Maksymilian był wielkim czcicielem Niepokalanej

W sobotę, 14 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego. O postawie polskiego męczennika, a także o uroczystościach związanych z rocznicą mówił w programie „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce ks. Jacek Dąbek, kustosz Diecezjalnego Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wolicy-Tokarni.

– Całą swoją działalność św. Maksymilian zawierzył Maryi Niepokalanej. Pierwszą rzeczą jaką uczynił, kiedy otrzymał grunt pod klasztor było postawienie figury Najświętszej Maryi Panny. Był wielkim czcicielem Niepokalanej – tłumaczył ks. Jacek Dąbek.

Msza Święta w Wolicy-Tokarni w 80 rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana zostanie odprawiona 14 sierpnia o godzinie 12.00. Będzie jej przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

>> Posłuchaj całej audycji