Ks. Marek Tazbir: Nigdy sytuacja rolników nie była tak zła

Nigdy sytuacja rolników nie była tak zła, stąd prośba o intensywną i stałą modlitwę w intencji rolników i polskiej wsi – mówi ks. Marek Tazbir, diecezjalny duszpasterz rolników.

Duszpasterz rolników diecezji kieleckiej zwraca się z prośbą do księży o uwzględnienie w modlitwie wiernych podczas Mszy św. spraw polskiej wsi oraz rolników i ich trudnej sytuacji.

– Dzisiaj mamy spotkanie z ministrem Czesławem Siekierskim, ale myślę, że minister niewiele może, jeśli sama UE nie zadziała, nie wprowadzi procedur – mówi. Podkreśla, że w całej Polsce sytuacja jest bardzo zła. – Rolnicy nie mogą sprzedać zboża, a jeśli sprzedają to za ceny grubo poniżej kosztów produkcji. Niektórzy nawet zostawili kukurydzę na polach, bo nie opłacało jej się zbierać – tłumaczy duszpasterz w rozmowie z KAI. – W naszym regionie, w Kijach, rolnicy blokują dojazd do ogromnych elewatorów, do których dowożą zboże z Ukrainy – dodaje.

Ks. Tazbir, jak i inni duszpasterze przebywający na rekolekcjach, podpisał się pod Oświadczeniem Duszpasterzy Rolników, sygnowanym przez ks. bp. Leszka Leszkiewicza, delegata KEP ds. Duszpasterstwa Rolników.

Jak dodaje ks. Marek Tazbir, rolnicy z diecezji kieleckiej podejmują nocne czuwanie w tych intencjach na Jasnej Górze, 4-5 marca, podczas którego przewidziane jest m.in. spotkanie z ministrem Czesławem Siekierskim.

tekst za: ekai.pl