Ks. Mateusz Parobiec w Imbramowicach: Św. Teresa oddała swoje życie dla Jezusa

W piątek, 20 maja 2022 r. po raz kolejny w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach na wspólnej modlitwie zgromadzili się Członkowie Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej. Patronką czuwania była św. Teresa z Avila.

Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy rozważaniem o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie wszyscy zebrani uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboły.

W konferencji sylwetkę św. Teresy przybliżył ks. Mateusz Parobiec - wikariusz parafii katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kielcach.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana w intencji o łaskę uświęcenia kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Mateusz Parobiec. W homilii podkreślił, że „tylko miłość do Jezusa może człowieka tak daleko zaprowadzić, jak to się stało w życiu św. Teresy. Oddanie życia to nie tylko poniesienie śmierci, to także rezygnacja z dotychczasowegożycia dla kogoś kogo kochamy. Św. Teresa zrezygnowała z dostatniego życia, aby oddać swoje życie dla Jezusa”.

Nasza modlitwa była w tym czasie szczególnie ukierunkowana na dziękczynienie za Dar Kapłaństwa z racji rocznic przyjęcia święceń prezbiteratu, które w najbliższym czasie będą przeżywać nasi kapłani. Z tej okazji przedstawiciele Wspólnot Margaretkowych złożyli wszystkim obecnym kapłanom serdeczne życzenia.

Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Rity zostały również poświęcone róże.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęła się Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Wspólnie modliliśmy się również Litanią Loretańską oraz Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek.

Czuwanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie oraz Kompleta.

Po zakończonej modlitwie uczestnicy czuwania spotkali się w Spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział kapłani oraz wierni z parafii:
- katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kielcach z ks. Mateuszem Parobcem
- pw. Św. Józefa w Kielcach z ks. Michałem Kościańskim
- pw. Trójcy Świętej w Działoszycach z ks. Andrzejem Jankoskim
- pw. Św. Michała Archanioła w Daleszycach z ks. Konradem Wójcikiem
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztof Tobołą
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. Łukasz Durajem
- pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Koniuszy z ks. Wojciechem Czerwikiem
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu - ks. kan. Andrzej Michniewski (diecezja sosnowiecka)
- pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku-Zdroju
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach