Ks. Stanisław Lodziński w Imbramowicach: Jako kapłani potrzebujemy waszej miłości wyrażanej w modlitwie

W piątek, 15 lipca 2022 r. Członkowie Wspólnot Margaretkowych po raz kolejny spotkali się w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, aby modlić się i czuwać przed cudownym wizerunkiem Pana Jezusa Cierpiącego. Nasze modlitwy zanosiliśmy przed tron Boży przez wstawiennictwo Św. Izydora, oracza – patrona rolników.

Czuwanie rozpoczęliśmy rozważaniem o Męce Pańskiej prowadzonym przez Siostry Norbertanki. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboły. Wysłuchaliśmy również konferencji, podczas której ks. Krzysztof Toboła – organizator czuwań, przybliżył nam postać św. Izydora.

O godzinie 21.00 rozpoczęliśmy Mszę św. pod przewodnictwem i z homilią ks. Stanisława Lodzińskiego – diecezjalnego asystenta Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W homilii ks. Stanisław zwrócił uwagę na moc modlitwy, jako duchowej troski o kapłanów wypływającej z miłości, która daje życie. Odwołując się do Liturgii Słowa zaznaczył, że „po dziś dzień Eucharystia staje się znakiem Boga w świecie, ale potrzebuje szafarzy, a oni sami uświęcenia, aby mogli innym pokazywać drogę. Jako kapłani potrzebujemy waszej miłości wyrażanej w modlitwie, zwłaszcza gdy świat próbuje wykpić to, co jest święte”.

Po zakończeniu Mszy św. wspólnie adorowaliśmy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Swoje intencje powierzaliśmy również podczas Nowenny do Pana Jezusa Cierpiącego. Wspólną modlitwę zakończyliśmy błogosławieństwem oraz kompletą.

Po zakończeniu czuwania spotkaliśmy się w spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członków Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział wierni oraz kapłani z parafii:
- pw. Św. Stanisława b.m. w Kielcach z ks. Danielem Olejarczykiem
- pw. Św. Bartłomieja w Chęcinach z ks. Stanisławem Lodzińskim