Ks. Szymon Usarz w Imbramowicach: Pan Jezus jest największym skarbem

Dnia 21 lutego 2020 r. - w przeddzień Święta Katedry Św. Piotra Apostoła - odbyło się kolejne czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej. Patronem czuwania był Św. Piotr Apostoł.

Czuwanie rozpoczęliśmy rozważaniem o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie uczestniczyliśmy w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej, któremu przewodniczył ks. Krzysztof Toboła.

W czasie konferencji ks. Szymon Usarz - wikariusz parafii pw. Narodzenia NMP w Piekoszowie; mówił o tajemnicy Eucharystii, bowiem bieżacy rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. Powiązał z tym tematem postać św. Piotra, na którym jest zbudowany Kościół, żyjący Eucharystią. Po konferencji zebrani wierni uczcili relikwie św. Piotra.

O godz. 21.00 rozpoczęliśmy Mszę św. w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Szymon Usarz. Mówił o największym skarbie Pana Jezusa dla każdego z nas jakim jest Eucharystia. - „Pan Jezus jest największym skarbem, jaki moglibyśmy sobie wymarzyć i możemy Go ofiarować Bogu, żeby przebłagać za nasze grzechy. Pamiętajmy o tym kiedy przychodzimy na Eucharystię i kiedy z tej Eucharystii wychodzimy”.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu wszyscy zebrani modlili się w intencji Kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele.

Czuwanie modlitewne zakończyło błogosławieństwo lourdzkie, podczas którego modliliśmy się wspólnie pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego. Następnie wspólnie modliliśmy się śpiewając Kompletę.

Po zakończeniu modlitwy wszyscy zebrani spotkali się w Spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych. Uczestnicy czuwania mieli też okazję wpisać się do Księgi Pamiątkowej Wspólnot Margaretkowych.

W Czuwaniu Wspólnot Margaretkowych wzięli udział kapłani i wierni z Parafii:
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. prałatem Grzegorzem Pałysem i ks. dr. Karolem Słowakiem
- pw. Św. Józefa w Kielcach z ks. Michałem Kościańskim
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. Łukaszem Durajem
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach z ks. Wojciechem Oczkowiczem
- pw. Wniebowzięcia NMP w Strawczynie
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- pw. Macierzyństwa NMP w Bolesławiu z ks. Krzysztofem Paskiem
- Ks. kan. Adolf Drożyński