KSM naszej diecezji rozpoczęło nowy rok formacyjny

Pierwszą sobotę września spędziliśmy w Szańcu, gdzie odbył się Dzień Sportu oraz wybory uzupełniające do Zarządu Diecezjalnego. Dzień ten zaczęliśmy Mszą św., która zarówno rozpoczęła nasz rok formacyjny.

Bezpośrednio po Eucharystii część KSM-owiczów udała się na wybory do Wiejskiego Domu Kultury w Szańcu, a druga część do szkoły gdzie grali w siatkówkę. Po utworzeniu komisji skrutacyjnej kandydaci do Zarządu mieli czas na krótką prezentację. W przerwie głosujący mogli zapoznać się z CV startujących w wyborach. Dziękujemy wszystkim kandydatom za ich gotowość, a po podliczeniu głosów do Zarządu weszli: Jowita Sobczyńska, Albert Górka oraz Tadeusz Wdowiak.

Po wyborach na boisku w Szańcu odbyły się konkurencje sportowe inspirowane programem telewizyjnym „Turbokozak”, w których uczestnicy musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami. Po zawodach sportowych rozpoczęliśmy grę terenową, która pozwoliła nam zgłębić X Zasad KSM-owicza. Rywalizacja była zacięta, ale każdy oddział otrzymał swoją nagrodę, a na koniec był wspólny grill i nie zabrakło również tańców. Dziękujemy oddziałom: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Chęcinach, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - NwB Małogoszcz, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży par. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach, KSM Busko-Zdrój, KSM Leszczyny oraz młodzieży z Wiśniówka Parafia, która miejmy nadzieję, wkrótce poszerzy grono oddziałów KSM naszej diecezji. Na koniec dziękujemy oddziałowi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży-Szaniec za gościnę i przygotowane spotkanie.

Albert Górka
KSM Parafii Szaniec