Legion Maryi pielgrzymował na Jasną Górę

„Wierni dziedzictwu św. Jana Pawła II” – to hasło 29 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Legionu Maryi na Jasną Górę. Jak co roku członkowie tego apostolskiego ruchu katolików świeckich naszej diecezji przybyli z dziękczynieniem za kolejny rok służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. W pielgrzymce wzięło udział około 60 legionistów z Komicjum Kielce.

W piątek, 8 września o godz. 21.00 rozpoczęło się ogólnopolskie czuwanie modlitewne Legionu Maryi przed obrazem Matki Bożej Królowej Polski.

O północy została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. W wygłoszonej homilii Pasterz naszej diecezji wspomniał o swojej bliskiej współpracy z Legionem Maryi w czasie długoletniej pracy misyjnej.

Za oprawę liturgiczną Mszy św. odpowiedzialni byli Legioniści kieleckiego Komicjum wraz z diecezjalnym opiekunem duchowym ks. Jarosławem Kowalem.

W sobotę, 9 września godz. 9.00 odbyła się Droga Krzyżowa na Wałach Jasnej Góry, w której uczestniczyli Legioniści z całej Polski niosąc swoje legionowe sztandary. Zwieńczeniem corocznej pielgrzymki była Msza św. o godz. 11.00 na Szczycie Jasnej Góry pod przewodnictwem bpa Romana Marcinkowskiego – krajowego opiekuna Legionu Maryi w Polsce.