Lipcowe czuwanie modlitewne w Szczaworyżu

Dnia 12 lipca 2023 r. o godzinie 18.30 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu ks. proboszcz Stanisław Kondrak uroczyście i serdecznie powitał gości i parafian przybyłych na lipcowe czuwanie modlitewne.

Istotnym elementem kultu Matki Bożej jest porównywanie Jej do najpiękniejszych roślin i kwiatów. Parafianie pięknymi kwiatami ze swoich ogródków, przyniesionymi do kościoła, podkreślili, że pamiętają o Matce Bożej i oddają jej należytą cześć.

Po adoracji Najświętszego  Sakramentu w kościele, wszyscy zebrani na czuwaniu udali się wraz z kapłanami na dróżki, aby wokół kościoła rozważać tajemnice różańca. Rozważania Tajemnic Bolesnych przygotowały i modlitwę prowadziły Róże Różańcowe ze Szczaworyża. Wizerunek Matki Bożej był niesiony przez Rycerzy Kolumba.

Eucharystia z udziałem 12 prezbiterów rozpoczęła się o godzinie 20.00. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tadeusz Pytel. W homilii przypomniał o trudnych i bolesnych wydarzeniach z okresu II wojny światowej, które miały miejsce na Wołyniu w lipcu 1943 roku. Budowanie trwałego pokoju, na którym nam tak bardzo zabiegamy należy rozpocząć od budowania drogi prowadzącej do wybaczania. Maryja, która przeszła swoją ziemską wędrówkę i stanęła pod krzyżem Jezusa daje nam przykład jak należy to robić i udowadnia, że jest to możliwe dodał na zakończenie kapłan.

Po zakończonej Mszy św. i modlitwie Apelu Jasnogórskiego ks. proboszcz Stanisław Kondrak zaprosił wszystkich aby przeszli za ołtarzem głównym i oddać cześć relikwiom świętym. Następnie podziękował za wspólną modlitwę i zaprosił na kolejne czuwanie, które rozpocznie się o godzinie 18.30, 9 sierpnia.