Marsz Świętości Jana Pawła II w Oleśnicy

Dnia 5 kwietnia 2023 r. w Gminie Oleśnica odbył się Marsz Świętości Jana Pawła II. W marszu  wzięli udział mieszkańcy Oleśnicy, którzy przeszli ulicami miasta.

Marsz rozpoczął się na placu szkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Oleśnicy. Zgromadzeni udali się pod Przedszkole Gminne im. św. Jana Pawła II, a następnie pod pomnik Papieża Polaka, znajdujący się na placu kościelnym.

Zachętą do tej formy modlitwy były słowa Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego: „Z Jezusem Chrystusem, naszym Panem i Odkupicielem nabierzmy odwagi do świadectwa wiary na nasze niełatwe czasy”.  Marsz przybrał formę Drogi Krzyżowej, a rozważania do stacji przygotowała Anna Adamczyk.  Na czele procesji był krzyż dźwigany przez ministrantów oraz relikwie św. Jana Pawła II, które były niesione przez harcerzy, a towarzyszyły im przedszkolaki, występujący w roli Gwardii Szwajcarskiej. Był obecny także poczet sztandarowy szkoły z Oleśnicy.

W uroczystości wzięło udział kilkaset osób, wśród których pojawili się znamienici goście, m.in. Starosta Powiatu Staszowskiego – Józef Żółciak, Przewodniczący Rady Miasta Staszów – Stanisław Batóg, Radny Powiatowy – Adam Siekierski,  Wizytator z Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty –Anna Sajkiewicz,  Komendant Komisariatu Policji w Połańcu – Damian Łasak, Burmistrz Miasta i Gminy Skalbmierz - Marek Juszczyk.

Gospodarzami wydarzenia byli: Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia NMP, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Oleśnicy oraz Gminne Przedszkole im. św. Jana Pawła II, przy życzliwej współpracy Urzędu Gminy i Miasta Oleśnica. Inicjatorem wydarzenia był ks. Łukasz Bucki.

Kamila Wójtowicz-Bator