Modlitwy ku czci św. Rity w Kazimierzy Wielkiej

Jak każdego 22 dnia miesiąca w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej odbyły się modlitwy ku czci św. Rity. O godz. 18.00 rozpoczęła się dodatkowa Msza św. – kościół był wypełniony po brzegi.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Marian Fatyga – proboszcz i dziekan ze Skalbmierza. Była obecna także wspólnota neokatechumenatu z Krakowa, która ubogaciła liturgię śpiewem.

Podczas Mszy św. zostały poświęcone róże, a także – jak co miesiąc – odczytane zostały przez ks. proboszcza Janusza Mularza osobiste intencje modlitewne napisane na kartkach przez wiernych.

Modlitwy ku czci św. Rity odbywają się w Kazimierzy Wielkiej już od ponad 3 lat. Każdego miesiąca przybywa wielu pielgrzymów z różnych stron naszej diecezji i nie tylko oraz liczni parafianie. Parafia posiada także relikwie św. Rity, które otrzymała z Rzymu z Domu Generalnego Księży Augustianów.

xmhas

>> Galeria zdjęć