Msza Święta Kongresu Eucharystycznego - „Bez Eucharystii człowiek duchowo umiera”

Trwa III Kongres Eucharystyczny Diecezji Kieleckiej. Mszy św. w poniedziałek, 20 czerwca w Bazylice Katedralnej, przewodniczył ks. Andrzej Kaleta z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, który wygłosił także homilię.

Codzienna, kongresowa Eucharystia odprawiana jest przez proboszczów poszczególnych kieleckich parafii. W swojej homilii ks. Andrzej Kaleta zwrócił uwagę na konieczność korzystania z daru Najświętszego Sakramentu.

– Bez Eucharystii nie ma Jezusa w nas. Nie ma tego, który w pokornym znaku chleba i wina, przemienionych w Jego Ciało i Krew wędruje razem z nami, jako nasza moc i nasz Wiatyk, czyniąc nas świadkami nadziei dla wszystkich. Tym samym bez Jezusa Eucharystycznego jesteśmy martwi. Bez Eucharystii człowiek duchowo umiera. Nie wolno nam rezygnować o czym nam przypominają dni III Kongresu Eucharystycznego oraz przeżywana Oktawa Bożego Ciała.

Kongres odbywa się pod hasłem „Mocą Chrystusa Eucharystycznego jesteś świadkiem wiary”. Głównym jego świętem była Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz jej oktawa. Codzienne transmisje Mszy Świętych prowadzi do 25 czerwca Radio eM Kielce (od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30, niedziela - 11.00).

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia ks. Andrzeja Kalety