Msza Święta Kongresu Eucharystycznego - „Eucharystia jest źródłem wzrastania w świętości”

13 czerwca to kolejny dzień III Kongresu Eucharystycznego Diecezji Kieleckiej. Mszę św. w Bazylice Katedralnej odprawili ks. Jerzy Piwowarczyk, proboszcz parafii Słowik oraz ks. Józef Kubicza, proboszcz w Nowinach.

Podczas trwającego kongresu proboszczowie poszczególnych parafii odprawiają codziennie Eucharystię w kieleckiej katedrze przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej.

– Trwamy w radości dziękczynnej za dar Eucharystii, w której Jezus Chrystus uobecnia się pośród nas i dla nas pod postacią chleba i wina. Eucharystia jest źródłem wzrastania w świętości. W naszej modlitwie towarzyszy nam św. Antoni z Padwy, który swoją postawą uczy nas pokornej wdzięczności Bogu za dar Jego obecności i miłości bliźniego – mówił ks. Józef Kubicza.

W homilii ks. Jerzy Piwowarczyk przypomniał o znaczeniu Najświętszego Sakramentu w życiu chrześcijan. – Nieustannie zadziwiamy się nad tajemnicą Jego obecności w chlebie. Bóg, który jest duchem chciał ukazać się ludziom i abyśmy Go ujrzeli, usłyszeli i choć trochę Go zrozumieli i doświadczyli. Dlatego Bóg stał się człowiekiem i przyjął ludzkie ciało, abyśmy ogarnęli Go także naszymi zmysłami. W ten sposób mogliśmy zobaczyć i dotknąć Boga, a w Eucharystii pozostał z nami na zawsze, już inaczej – tłumaczył.

Codzienne transmisje Mszy Świętych w ramach III Kongresu Eucharystycznego Diecezji Kieleckiej prowadzi do 25 czerwca Radio eM Kielce (od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30, niedziela - 11.00).

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia ks. Jerzego Piwowarczyka