Msza Święta Kongresu Eucharystycznego - „Niech Duch Święty ożywia naszą pobożność eucharystyczną”

Trwa III Kongres Eucharystyczny Diecezji Kieleckiej. We wtorek, 14 czerwca we wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika Mszę św. w Bazylice Katedralnej odprawił ks. Marek Czarnota, proboszcz parafii Ducha Świętego w Kielcach.

Przypomnijmy, że w ramach kongresu proboszczowie poszczególnych kieleckich parafii codziennie odprawiają Eucharystię przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej.

W homilii ks. Marek Czarnota przypomniał jakie jest znaczenie Najświętszego Sakramentu. – Przeżywamy Kongres Eucharystyczny. Inicjatywa ta ma nam pomóc ożywić pragnienie Eucharystii i odkryć ją jako największy skarb naszej wiary oraz centrum życia chrześcijańskiego. W tych dniach, w modlitwie kongresowej, wzywamy Ducha Świętego, by swoją mocą ożywiał, pogłębiał i utrwalał w nas zdumienie nad tajemnicą eucharystycznej obecności Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Prosimy Ducha Świętego, byśmy odczuwali głód Eucharystii, a przyjmując ją doświadczali jej uświęcającej mocy – wyjaśniał kapłan.

Kongres odbywa się pod hasłem „Mocą Chrystusa Eucharystycznego jesteś świadkiem wiary”. Głównym jego świętem będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która w tym roku przypada 16 czerwca, oraz jej oktawa. Codzienne transmisje Mszy Świętych prowadzi do 25 czerwca Radio eM Kielce (od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30, niedziela - 11.00).

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia ks. Marka Czarnoty