Msza Święta Kongresu Eucharystycznego - „Syn Boży przyjął ludzkie ciało”

Kolejny dzień III Kongresu Eucharystycznego. Mszy św. w Bazylice Katedralnej przewodniczył neoprezbiter – ks. Albert Pianka, a homilię wygłosił ks. prof. Paweł Tambor, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

W swoim słowie kapłan tłumaczył tekst Ewangelii przez pryzmat daru Eucharystii. – Trwamy w szczególnym czasie Kongresu Eucharystycznego. Chciałbym nawiązać do tego o czym mówi Jezus. Tworzy On wspólnotę ze swoimi uczniami. Bóg jest wewnątrz tej wspólnoty i jest żyjącym Bogiem. Oni sobie Go nie wymyślili, a on ich ciągle zaskakuje i się im objawia. Zachęcam  cały czas do zastanawiania się do słów Ewangelii „Słowo stało się Ciałem”. Odnosimy to w pierwszym rzędzie do tajemnicy Wcielenia.  Cała Ofiara Jego życia skupia się w tym, że Syn Boży przyjął ludzkie ciało – tłumaczył ks. prof. Paweł Tambor.

Kongres odbywa się pod hasłem „Mocą Chrystusa Eucharystycznego jesteś świadkiem wiary”. Głównym jego świętem była Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz jej oktawa. Codzienne transmisje Mszy Świętych prowadzi do 25 czerwca Radio eM Kielce (od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30, niedziela - 11.00).

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia ks. Pawła Tambora