Msza Święta w intencji beatyfikacji Sługi Bożego ks. Wojciecha Piwowarczyka

Karmił się Bożym Słowem i właściwym zrozumieniem teologii oraz nauki Kościoła – mówił o Słudze Bożym ks. Wojciechu Piwowarczyku podczas Mszy św. w Bazylice Katedralnej Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Po Eucharystii odbyło się specjalne sympozjum poświęcone kapłanowi.

Intencją Najświętszej Ofiary była rychła beatyfikacja Sługi Bożego.

– Szczególną okazją jest rok bieżący, w którym przypada 120. rocznica urodzin, 95. rocznica święceń kapłańskich, 80. rocznica założenia świeckiego Instytutu Chrystusa Króla i 30. rocznica śmierci. Szczęśliwy bowiem, rozmiłowany w Kościele, którego misyjnością był przejęty, szczęśliwy kapłaństwem i uszczęśliwiony błogosławieństwem św. Jana Pawła II, który 4 czerwca 1991 roku przyjął ze łzami w oczach, będąc na balkonie domu przy ulicy Czerwonego Krzyża 7. Do ostatnich dni życia zanurzony był w Bogu i modlitwie – mówił ks. Tomasz Rusiecki, wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego.

Ks. Wojciech Piwowarczyk zmarł w opinii świętości 27 lipca 1992 r. W 2006 r. rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny.

W homilii Pasterz naszej diecezji przypomniał, czym kierował się ks. Wojciech Piwowarczyk w swoim duszpasterskim życiu.

– Jego inspiracje, płynące z wiary, pomnażały jego miłość do Kościoła i do bliźnich. Nie zabierał w swoje kapłańskie życie zbędnego balastu jaki proponował mu świat jego czasów, ale karmił się Bożym Słowem i właściwym zrozumieniem teologii oraz nauki Kościoła. Towarzyszyła mu świadomość, że Bogu tak bardzo zależy na każdym człowieku, że go wychowuje i pieczołowicie dba o niego, obdarza łaską i podpowiada mu jaką drogą powinien podążać, aby uniknąć niespodziewanych mroków zła i grzechu, by raczej widział światło Jezusa Chrystusa. Te ostatnich kilka myśli, są parafrazą jego słów jakie znajdujemy w książce „Wyposażeni Jego łaską”.

Po Mszy św. uczestnicy wydarzenia udali się do Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie odbyło się sympozjum poświęcone ks. Wojciechowi Piwowarczykowi. Swoje prelekcje wygłosili m.in. biskupi naszej diecezji. Biskup Marian Florczyk mówił o wrażliwości społecznej kapłana, zaś biskup Andrzej Kaleta o jego wsparciu działalności misyjnej.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć