„Na krańce świata" - czyli Lednica 2022

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, już po raz dwudziesty szósty Chrystus zwołał do źródeł chrzcielnych Polski młodych ludzi. Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem „Na krańce świata” i wzięły w nim udział delegacje młodych z Diecezji Kieleckiej: z Kielc, Chęcin i Wiśniówki.

Po dwóch latach spotkań odbywających się on-line przez pandemię, powróciło stacjonarne spotkanie młodych na Polach Lednickich, aby wspólnie się modlić o pokój na świecie, tańczyć i wybrać ponownie Chrystusa jako swojego Pana.

Modlitewne spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania Gniezna oraz udziału w Jutrzni Lednickiej w katedrze gnieźnieńskiej. Następnie udaliśmy się na Pola Lednickie by wziąć udział w tym pięknym święcie gdzie mogliśmy tańcem chwalić i uwielbiać Boga. Pogoda była wprost idealna gorąca, słoneczna z chłodnym wiatrem.

Wysłuchaliśmy dwóch konferencji o. Romana Bieleckiego  OP oraz specjalnego gościa – Jana Meli podróżnika i zdobywcy dwóch biegunów.

Najważniejszym momentem całego spotkania była wieczorna Msza św. pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka – Prymasa Polski i abp. Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, podczas której nadchodziła burza z deszczem i błyskawicami, jednak dzięki wspólnej modlitwie m.in. uczestników spotkania, Siewców Lednicy – burza przeszła obok.

Punktem kulminacyjnym całego spotkania był Wybór Chrystusa jako mojego Pana i po północy przejście przez Bramę Rybę.

W godzinach porannych w niedzielę Zesłania Ducha Świętego wróciliśmy szczęśliwi do swoich domów niosąc w sercu hasło „Na krańce świata”.

Jakub Grzegorzewski
UCZESTNIK PO RAZ TRZYNASTY SPOTKANIA NA LEDNICY