„Napełnieni Duchem Świętym”

Już po raz dwudziesty maturzyści diecezji kieleckiej udali się na pielgrzymkę Jasną Górą,  aby u stóp Matki Bożej Częstochowskiej zawierzyć siebie i swoją przyszłość.

Tegoroczne pielgrzymowanie w dniach 6-7 marca odbywało się pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym", wpisując się tym samym w obchodzony w Kościele Powszechnym Roku Ducha Świętego.

Modlitewne spotkania na Jasnej Górze rozpoczynały się od zawiązania wspólnoty poprzez wspólną modlitwę i świadectwo powołania kleryka z kieleckiego Seminarium. Następnie wszyscy mieli możliwość wzięcia udziału we Mszy św. w intencji maturzystów.  We wtorek wspólnej modlitwie przewodniczył Ksiądz Biskup Marian Florczyk, w środę Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta. Następnie maturzyści rozważając stacje Drogi Krzyżowej wokół Wałów Jasnogórskich udali się do kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, by zakończyć swoją pielgrzymkę Aktem Zawierzenia Maryi.

Na tegoroczne zaproszenie do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę odpowiedziało ponad 4210 maturzystów z 48 szkół. Maturzyści na Jasną Górę przybyli wraz z dyrektorami szkół, księżmi, siostrami zakonnymi, katechetami oraz opiekunami. Oprawę liturgiczną przygotowali maturzyści z Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie, Szkoły Ponadgimnazjalnej w Miechowie oraz klerycki zespół muzyczny „Kerygmat" również w zorganizowaniu pielgrzymki pomagali klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Dziękujemy Wszystkim Pielgrzymom za wspólną modlitwę i życzymy potrzebnych Łask Bożych i pomocy Ducha Świętego.

Ks. dr Karol Zegan
DYREKTOR WYDZIAŁU KATECHETYCZNEGO