Nasi klerycy Mistrzami Polski w tenisie stołowym!

Tradycyjnie, jak co roku w Częstochowie, odbyły się kolejne - już XX Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym. Klerycy naszego seminarium zostali po raz pierwszy w historii Mistrzami Polski!

Cały turniej składa się z dwóch części, a mianowicie: rozgrywki drużynowe oraz indywidualne. Na zawody odbywające się w dniach 27-29 listopada 2017 r. do duchowej stolicy Polski przyjechało 20 drużyn z seminariów diecezjalnych oraz zakonnych w zespołach trzy lub czteroosobowych. Na początku w auli seminaryjnej odbyło się losowanie grup do rozgrywek drużynowych, gdzie drużyny zostały podzielone na cztery grupy po pięć zespołów, z czego z każdej grupy do dalszej gry kwalifikowały się dwa zespoły seminaryjne. Nasze seminarium znalazło się w grupie z drużynami z seminarium Poznania, Wrocławia, Kalisza oraz Rzeszowa.

Cały turniej w hali Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, został otwarty 28 listopada przez abp. Wacława Depo, metropolitę częstochowskiego. Drużyna Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach w składzie: Ireneusz Kamiński, Tomasz Pytlarz, Grzegorz Chlewicki, wygrała wszystkie grupowe mecze oraz wszystkie mecze w fazie pucharowej. W meczu ćwierćfinałowym nasza drużyna pokonała zawodników z Sosnowca. W półfinale alumni seminarium kieleckiego wygrali z zespołem z Krakowa. W finale natomiast nasi alumni pokonali drużynę gospodarzy, sięgając pierwszy raz w historii naszej uczelni, po drużynowe mistrzostwo Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym. Trzecie miejsce zdobyła drużyna z Krakowa.

Następnego dnia rozegrany został turniej indywidualny. Cieszy nas bardzo fakt, że drugie miejsce zajął nasz alumn Grzegorz Chlewicki, który w finale został pokonany przez alumna Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu Marka Dziwaka. Na trzecim miejscu uplasował się Robert Borzyszkowski z Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie.

Wieczorem 29 listopada zakończyliśmy turniej Mszą św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego. Następnie Ksiądz Biskup wraz z organizatorami i sponsorami tych rozgrywek, dokonał dekoracji zwycięzców i uczestników całego turnieju.

My ze swojej strony, jako reprezentanci Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, jesteśmy wdzięczni Bogu za ten czas spędzony na turnieju, gdzie mogliśmy rywalizować z naszymi braćmi alumnami z innych seminariów, ale też za nowe zawiązane przyjaźnie kleryckie i przyszłe kapłańskie, które są cenniejsze niż nie jeden puchar. Dziękujemy również całej naszej Wspólnocie seminaryjnej za różnoraką pomoc, w przygotowaniu się do tego turnieju i wsparcie nas w czasie jego trwania.

I i II miejsce
I miejsce drużynowe
II miejsce - Grzegorz Chlewicki (WSD w Kielcach)