Nasz udział w Paraspartakiadzie

W odpowiedzi na zaproszenie diecezji sosnowieckiej przedstawiciele naszej diecezji wzięli udział w XVII Paraspartakiadzie Śląska i Zagłębia. Celem imprezy było promowanie sportu wśród osób niepełnosprawnych, ale przede wszystkim integracja i dobra zabawa.

Wydarzenie to miało miejsce 8 listopada 2016 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej „Centrum” w Dąbrowie Górniczej. W imprezie wzięło udział około 400 uczestników ze szkół i ośrodków z województw: śląskiego, opolskiego i świętokrzyskiego.

Maciej Janus, uczestnik pochodzący z parafii Bukowa, wywalczył puchar za zajęcie II miejsca w konkurencji „wyścigi na wózkach”.

Udział osób z diecezji kieleckiej w Paraspartakiadzie zorganizowała Fundacja „Gramy z Tobą”, która tym wydarzeniem zainaugurowała swoją działalność.

Założycielem Fundacji jest ks. Witold Janocha, wieloletni dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie, Krajowy Duszpasterz Sportowców z Niepełnosprawnością i wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Misją Fundacji jest wspieranie i rozwój sportu oraz duszpasterstwa osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Fundacja dąży do tego, aby osoby niepełnosprawne, które interesują się sportem i próbują odkryć w sobie talent oraz pasję sportową, mogły realizować swoje marzenia.

Ks. Witold Janocha

Szczegółowe informacje dotyczące działania Fundacji „Gramy z Tobą” można znaleźć na stronie: www.gramyztobą.pl