Nowi członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

W II Niedzielę Adwentu Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji wzbogaciło się o nowych 13 członków odważnie mówiących Bogu i człowiekowi GOTÓW.

Uroczystość włączenia do grona Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odbyła się w parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju. Mszy św. przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

- Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji, które nadal ma postać ewangelicznego ziarenka gorczycy, to przybywa mu nowych gałązek, które z czasem uczynią z niego wielki krzew, świadczy o tym przyjęcie nowych członków – dziewcząt i chłopców z pięciu parafii naszej diecezji – mówił w homilii bp Piotrowski, który przyjął deklaracje 13 młodych osób wstępujących w poczet członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Swoje zobowiązania złożyli przedstawiciele 5 z 13 obecnie działających oddziałów naszej diecezji.

· Oddział Busko-Zdrój – 2 osoby

· Oddział Chęciny 4 osoby

· Oddział Kielce Duch Święty – 1 osoba

· Oddział Małogoszcz – 1 osoba

· Oddział Szaniec – 5 osób

W swoich zobowiązaniach młodzi zadeklarowali troskę o rozwój wiary, zaangażowanie w życie wspólnoty Kościoła oraz troskę o pielęgnowanie wartości moralnych patriotycznych i swój własny rozwój w duchu wartości chrześcijańskich.

Kolejnym ważnym dla Stowarzyszenia wydarzeniem było wręczenie nominacji na prezesa zarządu diecezjalnego, który wybierany na dwuletnią kadencję tworzy siedmioosobowy zarząd diecezji odpowiedzialny za właściwe kształtowanie struktur i organizację pracy. Decyzją Biskupa Kieleckiego funkcję prezesa przez kolejne dwa lata pełnić będzie dotychczasowa prezes Zuzanna Malec z parafii Ducha Świętego w Kielcach.

Niedzielna uroczystość zakończyła się wręczeniem dyplomów, legitymacji członkowskich oraz odznak, które są widocznym znakiem przynależności do Stowarzyszenia. Na koniec spotkania bp Jan Piotrowski spotkał się z młodzieżą w salce parafialnej, gdzie w atmosferze radości dzieliliśmy się świadectwem wiary i młodzieńczego zapału.