Nowy kanclerz złożył Wyznanie Wiary

W piątek, 1 września 2023 r. w godzinach porannych w kaplicy kurialnej nowy kanclerz ks. Marcin Jastrząb złożył uroczyście Wyznanie Wiary oraz przysięgę. Życzymy mu wszystkiego dobrego w nowej posłudze!

Ks. Marcin Jastrząb urodził się 24 listopada 1984 r. w Miechowie. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, 30 maja 2009 r. przyjął święcenia prezbiteratu w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

W latach 2015-2018 odbył studia licencjackie z prawa kanonicznego na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, w latach 2018-2019 uczestniczył w kursie z jurysprudencji małżeńskiej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, zaś w latach 2019-2023 odbył studia doktoranckie z prawa kanonicznego również na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.

Przed podjęciem studiów był wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach-Białogonie, św. Wojciecha w Kielcach oraz w trakcie studiów licencjackich – parafii Bożego Ciała w Słomnikach.

Ks. Marcin Jastrząb zastąpił na stanowisku kanclerza ks. dr. Adama Perza, który objął urząd Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.