O. Bruno Paterewicz: Modlitwa Margaretek, jest czymś, co pozwala mi odpowiadać na Boże wezwani

W piątkowy wieczór, 12 kwietnia 2019 r. w atmosferze wielkopostnej zadumy Członkowie Wspólnot Margaretkowych spotkali się w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, aby wspólnie adorować Oblicze cierpiącego Jezusa.

W Misterium Męki Jezusa wprowadziły nas rozważania prowadzone przez Siostry Norbertanki, nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz oddanie czci Relikwiom Krzyża Świętego. Dopełnieniem tych rozważań była konferencja poświęcona bł. Hanny Chrzanowskiej - krakowskiej pielęgniarki, której drogą ku świętości było pochylanie się z miłością nad cierpiącym człowiekiem. Konferencję wygłosił o. Bruno Paterewicz SOCist - przeor Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie.

O. Bruno przewodniczył również Mszy św. koncelebrowanej o godz. 21.00. W czasie homilii zwrócił się do zebranych słowami: „Mam takie przeświadczenie, że modlitwa Margaretek, jest czymś, co pozwala mi odpowiadać na Boże wezwanie, co w jakiejś mierze pozwala mi wykonywać swoje obowiązki, co daje mi siłę aby wypełnić to, do czego mnie Bóg wzywa. Dlatego jestem tu, aby powiedzieć Wam wszystkim modlącym się za Kapłanów: dziękuję.”

Członkowie Wspólnot Margaretkowych złożyli również życzenia zebranym Kapłanom z okazji zbliżającego się wspomnienia ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

Zwieńczeniem czuwania była adoracja Najświętszego Sakramentu, której istotnym momentem była Nowenna do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Wspólną modlitwę zakończyło Błogosławieństwo Lurdzkie oraz Kompleta.

W czuwaniu wzięli udział wierni oraz kapłani z parafii:
- pw. Św. Józefa w Kielcach z ks. Michałem Kościańskim oraz dkn. Jakubem Sucheckim
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. Łukaszem Durajem
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Matki Bożej Częstochowskiem w Kacicach z ks. Piotrem Boś
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- pw. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Bolesławiu z ks. Krzysztofem Paskiem (diecezja sosnowiecka)
- Ks. kan. Władysław Ogonowski
- Ks. Jan Błaszczyk (diecezja sosnowiecka)
- Ks. Janusz Stach- Kustosz Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach

Drodzy Członkowie oraz Sympatycy

Wspólnot Margaretkowych!

Dobiega już końca Wielki Post,
niebawem rozpocznie
Triduum Paschalne.

Czas, w którym w sposób szczególny wspominamy mękę
i śmierć naszego Pana Jezusa Chrystusa,
aby następnie radośnie świętować Jego Zmartwychwstanie.
W tych wydarzeniach zawarta jest najgłębsza Tajemnica wiary,
którą z dumą wyznajemy.

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,
napełni wszystkich spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Ks. Krzysztof Toboła

Organizator Czuwań