Oazy ewangelizacyjne w Dębnie

Od ponad 20 lat czas ferii jest okazją do organizowania przez Ruch Światło-Życie Rekolekcji ewangelizacyjnych. W tym roku, w trzech turnusach, dla dzieci oraz młodzieży młodszej i starszej, wzięło udział blisko 100 osób.

Z pomocą ks. Sławomira Sarka i animatorów mogły one w formie przeżyciowej poznać prawdę o Bogu, który zawsze kocha i ma dla nas wspaniały plan. Przez spotkania w małej grupie, konferencje i dynamiki, a także wyprawy, zabawę i modlitwę spotykali się z Bogiem żywym, który zaprasza do wspólnoty z sobą i bliźnimi.

Po raz kolejny okazało się, jak wielkie jest u dzieci i młodzieży pragnienie osobistej relacji z Bogiem Ojcem, Synem Bożym i Duchem Świętym. Relacji, do której pokazywania i pielęgnowania u młodych zachęcał Papież Franciszek w przemówieniu do Biskupów z Polski. To właśnie z połączenia rozmowy i poznawania prawdy o Bogu z jej przeżyciem na Eucharystii i modlitwie rodziły się cuda w sercach nie tylko uczestników, ale i prowadzących.

Rekolekcje potwierdziły ogromne pragnienie więzi z Bogiem i potrzebę wspólnoty wiary. Uczestnicy dzielili się trudnościami w wierze związanymi z sytuacją w rodzinach oraz środowisku szkolnym. Często, w wymiarze wiary, czuli się wyizolowani. Ten czas stał się okazją do zobaczenia chrześcijanina jako człowieka, który dzięki wierze wie jak nadać właściwy sens swemu życiu. Rekolekcje pokazały im jak Bóg troszczy się o nich i jak oni mogą stać się Jego współpracownikami w dziele ewangelizacji swych rówieśników. Dlatego wyjeżdżali z silnym pragnieniem kontynuowania tego doświadczenia wiary w swych parafiach. Należy ufać, że przy pomocy duszpasterzy, nie tylko rekolekcje, ale i środowiska parafialne, staną się oazami nowego życia.