Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach świętowała 40-lecie

Jesteśmy w rękach Boga – kochającego Ojca, który nas otula swoją miłością – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas jubileuszu 40-lecia parafii św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach.

Parafia powstała w czasach komunistycznych. Nawiązał do tego biskup Jan Piotrowski.

– To właśnie w tych minionych czasach, choć nie bez trudu, władze komunistyczne łaskawie pozwalały na budowę nowych kościołów i kaplic. To miejsce, w którym jesteśmy jest żywym świadkiem tej historii. Skrywa ona w sobie ogrom modlitwy i ofiary, trudu i wyrzeczeń tysięcy osób, towarzyszącym im kapłanów i wiernych –  podkreślał Pasterz naszej diecezji.

Dokładnie 10 października 1982 r. Ojciec Święty Jan Pawła II poświęcił w Rzymie kamień węgielny pod budowę kościoła. 12 grudnia tego samego roku ówczesny Biskup Kielecki Stanisław Szymecki poświęcił krzyż i plac budowy. W kolejnym roku powstał ołtarz polowy, gdzie Mszę św. sprawował biskup Jan Gurda.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego